Visapusiškas prostatito gydymas

Jau seniai žinoma, kad kuo išsamesnis gydymas, tuo greičiau liga atsitrauks. Taigi susidoroti su prostatitu bus daug lengviau, jei vienu metu imsitės kelių veiksmų, tai yra, sudarysite kompetentingą gydymo planą, o tai padaryti patyrusiam gydytojui yra gana paprasta. Tam skirtas kompleksinis prostatito gydymas.

Kodėl kompleksinis gydymas?

Priešinės liaukos uždegimas gali atsirasti dėl kelių priežasčių, pavyzdžiui, jei vyras „gavo" patogeninių bakterijų iš savo seksualinių partnerių arba gyvena sėslų gyvenimo būdą, dėl kurio dubens srityje užsistovėjo sperma ar kraujas.

gydytojas palaiko sergantį prostatitu

Bet norint išgydyti ligą, būtina pašalinti jos vystymosi priežastį, pašalinti kenksmingas bakterijas ir sąstingį, stiprinti imunitetą nuslopinus ją antibiotikais, prisotinti organizmą vitaminais, kad jis pats galėtų kovoti su virusais.

Ir kaip tik norint visa tai paversti realybe, reikalinga visapusiška gydymo programa.

Priemonių rinkinys prostatitui gydyti?

Dažniausiai kompleksinis prostatito gydymas apima šiuos kovos su uždegimu organuose metodus:

  1. Antibakterinis (antibiotikų terapija);
  2. Priešuždegiminė terapija;
  3. Imunomoduliuojantis;
  4. Fizioterapija;
  5. Fitoterapija.

Kai kuriais atvejais chirurgija taip pat gali būti gydymo plano dalis. Jie kreipiasi dėl visų rūšių ūminio ir lėtinio prostatito komplikacijų. Pavyzdžiui, tai gali būti abscesas arba būtinybė atkurti šlaplės kanalo praeinamumą dėl didelio jo susiaurėjimo.

Vaistų terapija

Kompleksinis prostatito gydymas negali būti vadinamas tokiu be vaistų. Pacientui skiriami antibakteriniai preparatai, būtini kenksmingoms bakterijoms pašalinti iš organizmo. Ir be šių vaistų išgydyti neįmanoma. Paprastai tai yra plataus veikimo spektro antibiotikai.

Tabletes nuo prostatito

Ne mažiau svarbi ir priešuždegiminė terapija. Dažniausiai gydytojas skiria vaistus tiesiosios žarnos žvakučių pavidalu, nes jie daug greičiau ir tiksliau patenka į sergantį organą.

Ūminiam prostatitui būdingas stiprus skausmas ir karščiavimas. Norėdami pašalinti šiuos simptomus, gydytojas skiria kitas žvakutes.

Imunostimuliuojantis gydymas susideda iš tablečių, kuriose yra daug vitaminų ir mikroelementų, vartojimo. Tačiau svarbiausia, kad šiame vaiste turėtų būti daug cinko – šis elementas labai svarbus vyrų sveikatai.

Vaistažolės ir fizioterapija

Vaistažolės – naudingesnio ir veiksmingesnio vaisto Žemėje nėra. Be to, jie turi mažiausiai kontraindikacijų ir beveik niekada nesukelia šalutinio poveikio. Gydant prostatitą, rekomenduojama gerti arbatas iš ramunėlių, šalavijų, motinėlių, medetkų. Šių žolelių užpilus mikroklizų pavidalu taip pat galite įleisti per tiesiąją žarną. Dažnai gydytojai savo pacientams išrašo panašius receptus, nes jie puikiai dera į gydymo planą.

Fizioterapinis gydymas yra toks pat svarbus kaip ir gydymas antibiotikais. Įvairių prietaisų pagalba galima pasiekti kraujo ir limfos tekėjimo pagerėjimą, uždegimo židinių rezorbciją, medžiagų apykaitos pagerėjimą dubens srityje ir prostatos liaukos funkcionalumo atstatymą.

Tai taip pat apima prostatos masažą. Yra net keletas jo tipų, tačiau pagrindinis dalykas yra šio metodo galimybė pašalinti sustingusius procesus. Kompleksinis lėtinio prostatito gydymas neapsieina be masažo.

Gyvenimo būdo korekcija

Apie gyvenimo būdą reikia galvoti net ir prostatito profilaktikos stadijoje, tačiau jei liga jau diagnozuota, tuomet keisti įpročius niekada nevėlu. Svarbiausia, kad tai tikrai padės greičiau išgydyti prostatitą.

alkoholizmas kaip prostatito priežastis

Tinkama mityba, reguliarūs pasivaikščiojimai gryname ore, nikotino ir alkoholio atsisakymas, visavertis seksualinis gyvenimas su pasiteisinusiu partneriu – tai mažai, ko reikia kompleksiniam prostatos uždegimo gydymui.

Be mankštos ryte ir reguliarių pasivaikščiojimų ar bėgiojimo gatve, urologai dažnai pataria pacientams per dieną atlikti bent kelis fizinius pratimus. Galų gale, jei žmogus nuolat juda ir nesėdi vienoje vietoje, stagnacijos tikimybė jame sumažės iki nulio.

Netgi toks paprastas pratimas, kaip dubens pakėlimas gulint ant grindų, pagreitina gijimo procesą. Žinoma, jei tai darysite kelis kartus per dieną ir reguliariai.